Sportuj ve škole 2019, 2020

Projekt „Sportuj ve škole“ navazuje na pokusné ověřování programu s názvem „Hodina pohybu navíc“, které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Během druhého ročníku se do něj zapojilo na patnáct tisíc žáků z 343 škol celé České republiky. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem.
Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají jednu až tři hodiny týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol a jsou v rámci pobytu ve školní družině zdarma.
Naše škola se zapojila do projektu Sportuj ve škole 2019 - žáci budou cvičit 1 vyučovací hodinu za týden v režimu školní družiny pod vedením vychovatelky ŠD Lucie Hladíkové dle Metodiky MŠMT a dle pokynů Asociace školních sportovních klubů. V období leden až prosinec 2019 se tento projekt konkrétně týká žáků 1. a 3. ročníku - cvičení probíhá ve čtvrtek 13:10 - 13:55. Projekt je zaměřen na rozvoj pohybových aktivit dětí 1. - 5. třídy v rámci provozu školní družiny.
Zapojili jsme se i další rok do projektu- Sportuj ve škole 2020.